2026. január 24., szombat

Napi felülről:

„Hiszen ő a békességünk, aki a kettőt eggyé formálta és az elválasztó falat, az ellenségeskedést megszüntette a testében.”

Pál levele az efezusiakhoz 2. rész 14. vers*

Áldott szombatot, nyugalmat talált és békességben örvendező szívet kívánok minden testvéremnek!

Vannak falak, melyek védelmet nyújthatnak és vannak, amelyek elválasztanak. Mind a lelkünknek, mind a testünknek szüksége van biztonságra, de komoly kísértés, hogy mindezt Isten segítsége nélkül, saját elgondolásunk szerint valósítsuk meg.

Jézus Krisztus azért jött el, hogy minden ellenségeskedést támogató elválasztó fal a jelenléte által ledőljön és porrá legyen.

Falakat építenek a félelmeink, a képmutatásunk, a haragunk és a hazugságaink. Ezek többnyire arra szolgálnak, hogy elrejtsék az önző és makacs énünket, titkolt bűneinket, lelkünk szennyesét, és legyen honnan észrevétlenül lődözni másokra. Ezek nem omlanak le maguktól, az idő sokszor csak még jobban megerősíti szerepüket. A megszokás természetessé, elfogadottá teszi a jelenlétüket, mintha valóban szükség lenne rájuk, pedig pont ezek választanak el bennünket a valódi békességtől.

A bontási munkálatok költségét Megváltónk megfizette a kereszten, most rajtunk a sor, hogy élünk-e a lehetőséggel. Mikor látjuk be végre, hogy a mennyei Atyával való élő közösségünk az életünk igazi védelme és biztonsága? Miért építgetjük és őrizgetjük tovább az ellenségeskedés falait családunkban, munkahelyünkön, közösségeinkben, ha van rá mennyei megoldás?

Mennyei Atyám, köszönöm, hogy te vagy a békességem, ezért hívlak, hogy segíts lebontani minden gonosz és önző falat a szívemben, ami elválaszt másoktól!

*Saját fordítás

Szeretettel várunk!