2025. szeptember 1., hétfő

Napi felülről:

„Hiszen minden ház valaki által épül, aki pedig a mindenséget felépítette, az az Isten.”

A zsidókhoz írt levél 3. rész 4. vers*

Áldott hétfőt, tiszta örömmel teljes szívet és felülről kapott békességgel megtett lépéseket kívánok minden testvéremnek!

Az épületeket leginkább azért tervezzük és építjük, hogy használjuk őket, védelmet és életteret biztosítsanak családunk, munkánk és a szórakozásunk számára. Az általunk teremtett egyedi világok, jól tükrözik a különböző korszakok ízlését, műszaki és gazdasági fejlettségét. Minderre azért vagyunk képesek, mert kezdettől fogva alkotásra születtünk. Ez a Teremtő egyik világosan felismerhető ujjlenyomata a lelkünkben, hiszen az egész világ az Ő fantasztikus alkotása. A személyes létünk is egy otthont nyújtó ház. Ez az életművünk, a mi mestermunkánk.  Van, amikor menet közben ránk dől, és szinte elölről kell újjáépíteni. Van, amikor ragyogó palotának érezzük, és nagyon büszkék vagyunk rá. A legnagyobb kérdés mégis az, hogy a világmindenség megálmodóját, építészét és kivitelezőjét meghívtuk-e már a mi „kis” otthonunkba, mert a lelkünk csak vele együtt lesz áldott és boldog családi fészek. Tőle tudhatjuk meg, hogy milyen mennyei tervek készültek velünk kapcsolatban és ezek hogyan válthatnak valósággá!

Mennyei Atyám, köszönöm, hogy az világ gondjai mellett rám nézve is van egy jó terved, sőt még azt is előkészítetted Jézus Krisztusban, hogy mindez beteljesüljön az életemben!

*Saját fordítás

Szeretettel várunk!