2025. március 10., hétfő
Napi felülről:
„Áldásban részesíti az Örökkévaló azokat, akik félik őt, a kicsiket a nagyokkal együtt.”
115. zsoltár 13. vers*
Áldott hétfőt, Isten jóakaratának, gondoskodó figyelmének és szeretetének megtapasztalását kívánom minden testvérem számára!
A félelemünk akkor jelenthet segítséget számunkra, amikor tisztelettel, nagyrabecsüléssel és hódolattal társul. Hiszen így nem megbénítja vagy leuralja a lelkünket, hanem egy másik személlyel vagy magával Istennel szemben késztet alázatra és megfelelő hozzáállásra. Történhet egy jó értelmű változás ebben a tekintetben, amelyben először lehet, hogy félünk a Mindenhatótól, de a hitünk formálódása során eljuthatunk oda, amikor már féljük őt. Nem szeretnénk szomorúságot, fájdalmat okozni számára, ugyanis kialakul egy szeretet-kapcsolat köztünk, amibe ez már nem fér bele. Az Örökkévaló pontosan érzékeli ezt a fajta tapintatot a szívünkben, hiszen ennek jó illata egészen a mennyekig száll. Az Úr pedig a legmegfelelőbb módon értékeli mindezt, vagyis áldása, jóakarata és öröme nyugszik meg rajtunk függetlenül attól, hogy milyen minősítést adnak számunkra az emberi közösségek. Ezt nem lehet megvásárolni, megdolgozni érte vagy kikényszeríteni, mert pont az őszinte és hátsó szándék nélküli kapcsolódás a lényege. Ez a mi utunk felfelé!
Mennyei Atyám, hálát adok, mert szereteted tisztelettel teljes félelmet táplál a szívemben, nem akarlak megbántani semmiképpen, hiszen én is szeretlek!
*Saját fordítás